Buty narciarskie – idealne na zimowe szaleństwa

Buty narciarskie są podstawowym elementem wyposażenia każdego miłośnika sportów zimowych. Porządnie wykonane buty z najwyższej jakości materiałów oraz odpowiednio dopasowane do stopy mogą wiernie służyć nawet przez kilka sezonów.

Jak dobrać odpowiednie buty narciarskie?

Wybór na półkach jest naprawdę ogromny, jednak nie należy dać się zwariować. Buty narciarskie muszą być idealnie dopasowane do stopy, w końcu to właśnie one przenoszą siłę nóg na narty. Im lepiej one leżą, tym lepiej można sterować nartami. Trzeba pamiętać o tym, że używanie zbyt miękkich butów lub takich, w których stopa jest niestabilna nie tylko w znacznym stopniu zmniejsza przyjemność z jazdy, ale może również zwiększać ryzyko upadku oraz kontuzji.

Dobrze dopasowane zapięcie kluczem do sukcesu

Kupując buty narciarskie należy również zwrócić uwagę na zapinanie. Błędnym jest myślenie, że im mocniej buty zostaną spięte, tym lepiej będą pasować. Zbyt mocne ściśnięcie stopy może prowadzić do tego, że będzie ona marzła oraz zwyczajnie bolała. Niestety okazuje się, że bardzo wielu narciarzy postępuje zgodnie z tą maksymą podczas zakupu nowych butów w wyniku czego ponad 90% miłośników jazdy na nartach nosi za duże buty narciarskie! – Doskonałe dopasowanie znajdziesz na Ski Fanatic.