Wkładki

Wkładki ortopedyczne to idealny wybór dla każdego, kto skarży się na bóle kręgosłupa, nieodpowiednią pracę bioder oraz złą postawę. Dobrze dobrane wkładki mogą pomóc ulżyć w bólu oraz w znacznym stopniu skorygować niektóre dolegliwości.

W jaki sposób należy dobierać wkładki ortopedyczne?

Wkładki w znacznym stopniu podnoszą jakość życia. Ponadto odpowiednio dobrane wkładki mogą niwelować bóle kręgosłupa, bioder, kolan czy stóp. Są one również konieczne w przypadku leczenia wad postawy, a także niektórych schorzeń ortopedycznych. Można wybierać pośród różnego rodzaju wkładek wykonanych z bardzo różnych materiałów, z który najbardziej komfortowym jest skóra naturalna. Nie tylko zapewnia ona duży komfort, ale również doskonałą wentylację stopy.

Dobór wkładek ortopedycznych

Aby je odpowiednio dobrać należy wykonać badanie podoskopowe polegające na ustawieniu stopy na specjalnej, podświetlonej płytce i zbadania styku stopy z podłożem oraz jej kształtu w obciążeniu. Jeśli wada jest duża konieczne będzie wykonanie wkładek specjalnie na miarę, natomiast w przypadku małych wad istnieje możliwość sięgnięcia po gotowe wkładki profilaktyczne zwiększające komfort chodzenia, jednak nie poprawiające ustawienia stóp. Takie wkładki mogą korygować układ kości, jednak nie układ mięśniowo-więzadłowy, który je podpiera. Poradę specjalistów uzyskasz na stronie firmy Podiomed.